Výstava Gustav Klimt. Průkopník moderny

14. července 2022 uplyne 160 let od narození významného rakouského malíře s českými kořeny Gustava Klimta. O jeho životě a díle se můžete dozvědět více na výstavě Gustav Klimt. Průkopník moderny, která Vás na 15 panelech seznámí s Klimtem samotným, v širším kontextu pak také s tehdejším politickým a kulturním životem či dalšími významnými osobnostmi a jejich dílem. Vzhledem k tomu, že je výstava k dispozici v němčině a češtině, můžete také zlepšit své jazykové znalosti z oblasti kulturní historie.

Výstava byla otevřena 22. 2. 2022 a prohlédnout si ji můžete do 31. 3. 2022 v prostorách Rakouské knihovny (Österreich-Bibliothek) ve 2. patře Akademické knihovny Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (Branišovská 31b). Výstava se koná s podporou Katedry germanistiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a za její zapůjčení děkujeme Rakouskému kulturnímu fóru v Praze (https://www.rkfpraha.cz/).

 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.