Dočasné přístupy

licencovaných databází jsou práva k přístupu označena zkratkou fakulty, ústavu nebo součásti JU:

AK    [Akademická knihovna]    BC [Biologické centrum AV ČR]    JU [Jihočeská univerzita]    TF [Teologická fakulta]

Případné problémy s přístupem do databází hlaste na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Vždy uvádějte název databáze a svoji IP adresu, z které se do databáze hlásíte. Usnadníte tím vyřešení problému.

Zaměstnanci a studenti JU se mohou k databázím, které mají vyznačenou dostupnost AK-JU připojit i z počítačů mimo JU pomocí VPN koncentrátoru.

U databází s možností připojení bez VPN, tedy prostřednictvím institucionálního připojení Shibboleth, je uvedena ikona Shibboleth.

NĚKTERÉ DATABÁZE MOHOU VYŽADOVAT DODATEČNOU REGISTRACI.

JoVE CORE: MOLECULAR BIOLOGY a CHEMISTRY

Dostupnost: AK-JU do 15. 6. 2021

Prostřednictvím animovaných videolekcí jsou vysvětleny klíčové pojmy a koncepty (část Key Terms and Concepts). V dalších videích jsou pak demonstrovány výzkumné experimenty prováděné v laboratoři (část Scientists in Action). Přehled jednotlivých kapitol viz https://www.aip.cz/produkty/trialy/433-jove-core-molecular-biology/ a https://www.aip.cz/produkty/trialy/435-jove-core-chemistry/.

Přístup je funkční z jakéhokoliv zařízení (počítač, tablet, mobil) s online připojením. Videa lze sdílet (v rámci univerzity), vkládat do webových stránek. U všech videí je k dispozici obsah (Table of contents), přepis mluveného komentáře (Transcript) a možnost zapnutí titulků v angličtině.

Služba je dostupná na adresách https://www.jove.com/science-education/coremolbio a https://www.jove.com/science-education/corechem. Přístup je nastaven včetně institucionálního přístupu pře Shiboleth. V horním menu kliknout na Sign In – Continue with Shibboleth – University of South Bohemia in Ceske Budejovice a nakonec se přihlásit pomocí přihlašovacích údajů do STAGu. Není nutné tedy zapínat VPN koncentrátor.

PHILOSOPHERS INDEX with Full Text

Dostupnost: AK-JU do 30. 6. 2021

Philosopher’s Information Center, je aktuální a komplexní bibliografickou databází zahrnující vědecký výzkum ve všech hlavních oborech filozofie. Databáze The Philosopher’s Index, považovaná za nejdůkladnější rejstřík časopisecké literatury na dané téma, poskytuje autorské abstrakty pokrývající vědecký výzkum publikovaný v časopisech a knihách, včetně příspěvků do sborníků a knižních recenzí. The Philosopher’s Index obsahuje výzkum publikovaný od roku 1940, včetně přibližně 680 časopisů z více než 50 zemí, prezentovaný v různých jazycích.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.