Jazyk a literatura

U licencovaných databází jsou práva k přístupu označena zkratkou fakulty, ústavu nebo součásti JU:
AK [Akademická knihovna]    BC [Biologické centrum AV ČR]    JU [Jihočeská univerzita]    TF [Teologická fakulta]

Případné problémy s přístupem do databází hlaste na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Vždy uvádějte název databáze a svoji IP adresu, z které se do databáze hlásíte. Usnadníte tím vyřešení problému.

H2Zaměstnanci a studenti JU se mohou k databázím, které mají vyznačenou dostupnost AK-JU připojit i z počítačů mimo JU pomocí VPN koncentrátoru.

U databází s možností připojení bez VPN, tedy prostřednictvím institucionálního připojení Shibboleth, je uvedena ikona Shibboleth.
CLASSIQUES GARNIER NUMÉRIQUE

Dostupnost: AK - JU

Na platformě jsou dostupné publikace francouzského vydavatelství Classiques Garnier Publishers. Zpřístupňuje online odborné knihy a časopisy pro literární vědu a humanity, francouzské a frankofonní literární díla, primárně prameny, gramatiky, slovníky a encyklopedie.

CLO: DATABÁZE ČESKÝCH LITERÁRNÍCH OSOBNOSTÍ

Dostupnost: FREE

Na webu Ústavu pro českou literaturu AV ČR je nyní veřejně přístupná databáze CLO obsahující více než 10 000 online dostupných biogramů osobností českého literárního života.

COGPRINTS: COGNITIVE SCIENCES EPRINT ARCHIVE

Dostupnost: FREE

Archiv elektronických dokumentů z oblasti: psychologie, neurovědy, lingvistiky, filosofie, biologie, medicíny, antropologie, počítačové vědy aj.

LITTERAE ANTE PORTAS

Dostupnost: JU

Studenti TF získají heslo v knihovně TF. Přístup pro ostatní na JU poskytuje Ing. Jurášová. Pro požívání databáze je nutné nainstalovat program Netman client.

Server databází textů ke studiu a výzkumu řeckých a latinských autorů starověku, středověku a novověku. Na serveru jsou zpřístupněny bibliografické i plnotextové databáze z oblasti antické literatury a latinské medievalistiky. Databáze jsou určeny především klasickým filologům, biblistům, medievalistům, historikům, teologům a specialistům dalších příbuzných oborů.

LITERATURE ONLINE (LION)

Dostupnost: AK - JU

Plnotextová databáze obsahující přes 350 000 textů básní, dramat a románů. Poskytuje hypertextové vazby na dalších cca 15 000 literárních textů. Pokrývajících období od 6. století do současnosti. Všechna díla jsou indexována, doprovázena slovníky, referenčními publikacemi a bibliografickým zpracováním. Zahrnuta je oblast anglické a americké literatury včetně těch titulů, které dosud nebyly k dispozici v elektronické podobě.

MANUSCRIPTORIUM

Dostupnost: AK - JU

Fulltextová badatelská databáze historických zdrojů umožňující přístup k starým rukopisům.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies