Zkušební přístup do databází ProQuest One Academic a ProQuest One Literature

Počínaje dnem 21. 2. 2022 mají všichni zaměstnanci a studenti JU k dispozici zkušební přístup do databází ProQuest One Academic a ProQuest One Literature, které jsou součástí platformy ProQuest Central. Přístupy budou aktivní po dobu 6 týdnů, tedy do 3. 4. 2022. Přístup je nastaven pro počítačovou síť celé univerzity a databáze jsou dostupné také prostřednictvím institucionálního přihlášení Shibboleth i z domova.

Databáze budou k dispozici společně s ostatními kolekcemi ProQuest na adrese https://www.proquest.com. Pro přímý přístup k dané konkrétní databázi slouží odkaz uvedený níže.

ProQuest One Academic zahrnuje obsah služeb ProQuest Central, Ebook Academic Complete, Academic Video Online a ProQuest Dissertations & Theses Global. Poskytuje tedy přístup k plným textům 25 000 titulů periodik, 200 000 e-knihám, 5 milionům dizertací (2,7 mil. s plnými texty), dále obsahuje referenční díla, 70 000 videí, agenturní zpravodajství, noviny, tržní zprávy atd.

Elektronické knihy budou v rámci zkušebního přístupu dostupné na obou platformách (ProQuest i ProQuest Ebook Central) bez omezení. Uživatelé uvidí veškerý obsah, který má JU aktuálně k dispozici plus publikace zpřístupněné v rámci této zkušební verze.

URL pro přímý přístup: https://www.proquest.com/pq1academic

ProQuest One Literature představuje novou úroveň služby Literature Online a nabízí 3 miliony textů, videozáznamů a dalších materiálů, které jsou zásadní pro studium světové literatury v angličtině. Obsahuje odborné časopisy, e-knihy, primární zdroje, dizertace, referenční díla, literární kritiky, video a audio, ad.

URL pro přímý přístup: https://www.proquest.com/pq1lit/literature

 

 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.