Výstava Kurt Kaindl

Výstava "Kurt Kaindl. Cesty po zemi nikoho/Reisen im Niemandsland"

Po dlouhou dobu byla Evropa rozdělena železnou oponou. Ta byla spuštěna dlouho, výrazně ovlivnila život na obou stranách a její stopy jsou patrné dodnes. Na reportážních fotografiích Kurta Kaindla se divák může seznámit s krajinou, městy a vesnicemi, s lidmi a jejich životem na této bývalé hranici mezi západním a východním blokem po roce 1989. Fotografie vznikly během autorovy padesátidenní cesty podél bývalé železné opony z Lübecku do Terstu.

Výstava byla otevřena 30. 6. 2022 a prohlédnout si ji můžete do 30. 8. 2022 v přízemí Akademické knihovny Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (Branišovská 31b). Výstava se koná s podporou Katedry germanistiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a za její zapůjčení děkujeme Rakouskému kulturnímu fóru v Praze (https://www.rkfpraha.cz/).

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.