• Úvod
  • Knihovna
  • Aktuálně
  • Pozvánka na webinář: Figshare - jak usnadnit sdílení dat a institucím prezentaci výsledků výzkumu

Pozvánka na webinář: Figshare - jak usnadnit sdílení dat a institucím prezentaci výsledků výzkumu

Zpřístupňování dat vznikajících během výzkumu a vývoje se stává stále důležitější součástí publikačních aktivit. Proto Vás zveme na webinář:

Figshare: jak usnadnit vědcům sdílení dat a institucím prezentaci výsledků výzkumu

29. 10. 2020, 15:00 – 16:00
Nemůžete se zúčastnit? Zaregistrujte se i tak, pošleme vám odkaz na záznam webináře.

Články, data, akademické práce, knihy, softwarový kód, videa, obrázky, zvukové nahrávky, plakáty, prezentace a všechny ostatní netradiční výstupy pohodlně a na jednom místě. Figshare je otevřený repozitář, s jehož pomocí mohou vědci efektivně ukládat a sdílet výsledky své práce a instituce prezentovat své výstupy navenek.

Publikační i další výstupy instituce vč. datových sad jsou prezentovány na jednom místě a instituce má plnou kontrolu nad jejich zveřejňováním, vytvářením kolekcí apod. Pomocí API je možno dále s daty pracovat a používat je i v dalších systémech instituce, a to včetně automatického zaznamenávání dat z laboratorních počítačů a jiných vědeckých přístrojů nebo například napojení na systémy pro dlouhodobé uložení a zpřístupnění dat.

Služba je pro vědce zdarma a aktuálně ji v ČR používají již tisíce uživatelů. Tento webinář vám ozřejmí,  co všechno může Figshare for Institutions přinést.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies