Opět si můžete přečíst nejstarší vědecký časopis

I letos vydavatelství Královské společnosti Royal Society Publishing zveřejnilo v rámci Open Access Week celý svůj archiv, tzn. přístup ke všem článkům, které byly vydány za posledních 350 let. Přečíst si tak můžete například celosvětově nejstarší vědecký časopis Philosophical Transactions, který je nepřetržitě vydáván již od roku 1665. Oborově jde o tituly se zaměřením primárně na biologii, chemii, vědu o Zemi, inženýrské obory, matematiku, fyziku, astronomii, počítačovou vědu a historii vědy. Čísla všech časopisů od roku 1665 až po současnost jsou zdarma dostupná od 21.10. do 27.10. 2019 z adresy https://royalsociety.org/journals/#listing.

Jde o tituly:

Vydavatel na svém blogu také uveřejnil přehled nejčtenějších článků z časopisu Open Biology za poslední rok https://blogs.royalsociety.org/publishing/open-access-week-highlights-from-open-biology/.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.