Online školení k platformě SciFlow

 

Digitální publikační platforma SciFlow je online textový editor určený vědcům a studentům, který usnadňuje psaní kvalifikačních prací a vědeckých článků. Můžete jej použít také k vytváření jiných dokumentů, zpráv nebo protokolů, ať už pracujete samostatně nebo v týmech. 

Co umí SciFlow:

Šablony

  • Velký výběr šablon časopisů a citačních stylů , které se při exportu automaticky použijí pro formátování. Pokud chybí šablona časopisu, ve kterém budete publikovat, požádejte SciFlow, aby ji doplnili.

Spolupráce ve SciFlow a kolaborativní psaní

  • Dokument může upravovat nebo komentovat několik autorů současně. Sledování změn umožňuje vidět změny provedené spoluautory a vytvářet verze dokumentu.
  • Použité reference jsou dostupné všem spoluatorům.

Psaní a formátování textu

  • Stávající texty v dokumentech aplikace Word můžete jednoduše vložit do editoru.
  • Umožňuje snadné formátování textu a vkládání tabulek, rovnic a speciálních znaků a další textové elementy včetně dlouhých citací literárních textů.
  • Integrována je kontrola pravopisu a gramatiky v němčině a angličtině.
  • Dokumenty můžete exportovat ve formátech Word, PDF, HTML nebo JATS.

Správa referencí a citování

  • Import referencí ze všech standardních programů pro správu citací.
  • Reference můžete na místo přesunout myší, SciFlow se automaticky postará o formátování a přečíslování.

 

Je SciFlow zdarma?

Jednotlivci si mohou vytvořit osobní účet a pracovat zdarma až s 10 texty, ať už samostatně, nebo jako spoluautoři, a se základními nástroji textového editoru. V rámci služby SciFlow Free můžete společně psát a anotovat, používat šablony časopisů, základní kontrolu pravopisu v angličtině a němčině, ukládat obrázky a propojit službu se správcem citací. Další funkce jsou k dispozici v placených verzích SciFlow Groups a SciFlow Campus.

 

Nabídka webinářů:

Webináře jsou zdarma. Budou probíhat v angličtině. Pokud vám čas nevyhovuje, zaregistrujte se i tak. SciFlow zašle všem přihlášeným odkaz na záznam. Podrobnosti o každém z webinářů vč. registrace naleznete pod výše uvedenými odkazy.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.