Od 20. dubna je v provozu výpůjční okénko

Vážení a milí čtenáři,

od pondělí  20. 4. 2020 zahajujeme provoz „výpůjčního okénka“ u hlavního vchodu do budovy Akademické knihovny.

Jaká je provozní doba?

Provozní doba je od pondělí do pátku od 9.00 do 14.00.

Kolik publikací si mohu vypůjčit najednou?

Počet publikací při jedné výpůjčce (jedné objednávce) je omezeno na 5 kusů na 1 čtenáře. Stále platí, že čtenář nesmí překročit maximální povolený počet výpůjček na svém kontě.  Přesné množství je upraveno v Knihovním řádu.

Jak knihovně předám požadavek na výpůjčku?

Knihovna po dobu nouzového stavu zavádí objednávkový a rezervační systém. Vaši objednávku nám zašlete na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejméně jeden den před plánovaným termínem vyzvednutí. Až bude Vaše objednávka vyřízena obdržíte od nás potvrzení a objednané knihy Vám připravíme k výpůjčnímu okénku. Pokud si knihy v dohodnutý termín nevyzvednete, tak je vrátíme zpět na své místo a objednávka Vám propadá. 

Jak zjistím, které knihy si mohu půjčit?

Všechny důležité informace o fondu naší knihovny naleznete v online katalogu (https://minas.jcu.cz/F?RN=99569534). Katalog knihovny je volně dostupný na internetu. Do vyhledávacího okna katalogu zadejte údaje o hledaném dokumentu.  Zobrazí se Vám informace o dokumentu a u každého exempláře naleznete informaci o možnosti výpůjčky. U dokumentu, který si můžete vypůjčit, bude uvedeno: Absenčně; Na místě; Akademická knihovna a signatura dokumentu. 

SIGNATURA je pro nás důležitá informace. SIGNATURU si pečlivě opište a uvádějte ve své objednávce.

Jak proběhne výpůjčka a čím se prokážu?

Objednané knihy Vám připíšeme na Vaše čtenářské konto předem. U výpůjčního okénka se prokážete čtenářským průkazem / průkazem studenta.

Kde mohu odevzdávat zapůjčené knihy?

Knihy zapůjčené v Akademické knihovně můžete zatím odevzdávat pouze prostřednictvím samoobslužného zařízení umístěného u služebního vchodu do Akademické knihovny (z boku knihovny). Všechny vrácené knihy jdou několik dnů do povinné karantény. U výpůjčního okénka nebude možné knihy vracet, protože by se křížila cesta potenciálně infikovaných knih s cestou knih dekontaminovaných.

 

Se srdečným pozdravem

Vaše AK

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.