Měsíční zkušební přístup do databáze SAGE Research Methods Online

Od 1. do 28. února mají všichni zaměstnanci a studenti JU možnost zdarma využívat zkušební přístup do databáze SAGE Research Methods Online, a to jak v síti JU, tak pomocí VPN koncentrátoru, tedy vzdáleného přístupu. SAFE Research Methods Online slouží vědcům a studentům jako zdroj informací o kvantitativních, kvalitativních a kombinovaných metodách výzkumu. Nabízí více než 100 000 stránek z publikací vydavatelství SAGE, které se zabývají metodami výzkumu. Díky tzv. visual method map mají uživatelé jedinečnou možnost prozkoumat propojení mezi více než tisícovkou metod, teorií a termínů.

Jde o netradiční databázi knih, příruček, encyklopedií, časopisů, videí, případových studií, podcastů a dalších zdrojů, které pomáhají vědcům i studentům při práci s jejich výzkumem, zejména:

  • Jakou metodu vybrat?
  • Jak se správně ptát?
  • Jak efektivně sbírat data?
  • Jak výsledky analyzovat?
  •  

Adresa pro přístup do databáze: https://methods.sagepub.com/ (Uspěšné automatické přihlášení v síti JU či přes VPN poznáte na první stránce tím, že v pravém horním rohu bude modrý nápis University of South Bohemia)

Obsah SAGE Research Methods vytváří přímo výzkumní pracovníci a je recenzován odborníky v dané oblasti.

Zahrnuty jsou obory: antropologie, historie, geografie, ekonomika, marketing, obchod a řízení, inženýrství, technika, komunikační a mediální studia, kriminologie a soudnictví, medicína, zdravotnictví a ošetřovatelství, počítačová věda, matematika, politologie a mezinárodní vztahy, psychologie, poradenství a psychoterapie, sociální práce, sociologie, sociální politika a veřejná politika, vzdělávání.

Základní videotutorial najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=rppKj7xHA-I

Kromě modulů CasesDatasets a Video obsahuje také nástroje:

  • Methods Map pro mapování terénu, terminologie a relevantních zdrojů k vybrané metodě
  • Project Planner jako průvodce jednotlivými kroky

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.