Čtvrtý ročník dobročinné sbírky Srdce za knihu

České Budějovice, 24. 11. 2022

 

Od 28. listopadu může každý opět přinášet použité knihy do Akademické knihovny Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, a tím podpořit dobročinnou sbírku Srdce za knihu. Po kontrole darované knihy putují do prodeje za symbolických 50 korun. Celý výtěžek ze sbírky a z prodeje bude věnován ARPIDĚ, centru pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú.

Téměř každý z nás má doma knihu, kterou jen tak do ruky již nevezme. Někomu jinému však může velice dobře posloužit. A právě to je smyslem sbírky Srdce za knihu. „Každý, kdo se rozhodne do sbírky darovat použitou knihu, si bude moci vybrat knižní záložku s jedním z několika motivů jako malé poděkování,“ vysvětluje Ing. Helena Vorlová, ředitelka Akademické knihovny Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Sběr použitých knih je však jen půlkou celé akce. „Uvítáme všechny typy knih, od románů přes pohádky, cestopisy, kuchařky až po sbírky básní. Jedinou podmínkou je, že knihy nesmějí být poškozené nebo napadené plísní. Takové z pochopitelných důvodů přijmout nemůžeme. Darované knihy budeme třídit a ty v dobrém stavu budeme prodávat za symbolických 50 korun,“ doplňuje ředitelka Vorlová. Výtěžek sbírky bude věnován českobudějovickému centru ARPIDA.

Sběrné i prodejní místo knih se nachází u infopultu v přízemí Akademické knihovny v Branišovské ulici v Českých Budějovicích. Knihy můžete přinášet kdykoliv v provozní době knihovny, a to až do 15. prosince. Zakoupit knížky bude možné od pondělí 28. listopadu do středy 21. prosince.

Obrovský zájem veřejnosti byl překvapením

Akademická knihovna pořádá již čtvrtý ročník. „Rádi bychom navázali na předchozí ročníky. Když jsme sbírku pořádali poprvé, veřejnost darovala více než 2 400 knih a celkový výtěžek dosáhl padesáti tisíc korun,“ dodává ředitelka Vorlová.

 

12

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies