Rakouská knihovna - Österreich Bibliothek

Adresa: Akademická knihovna JU      
  Rakouská knihovna      
  Branišovská 31b                
  České Budějovice, 370 05  [mapa]
Otevírací doba: Po-Pá  8-20 hod. | So 9-16 hod. (po 17. hodině vstup možný jen s pomocí karty JU)
E-mail: library@lib.jcu.cz
Ředitelka knihovny: Ing. Helena Vorlová
Telefon: 38 903 6600 (6601)

 

 

O Rakouské knihovně

Rakouská knihovna v Českých Budějovicích funguje od roku 1993, v době otevření byla ve správě Ústřední knihovny Pedagogické fakulty JU. Po přestěhování fakultních knihoven JU do společné knihovny sídlí od ledna 2010 v Akademické knihovně Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Rakouskou knihovnu najdete v 2. patře Akademické knihovny.
Rakouské knihovny zprostředkovávají veřejnosti rakouskou literaturu a informace o Rakousku. Rakouská knihovna v Českých Budějovicích je jednou z osmi Rakouských knihoven v České republice. Další jsou v Brně, Liberci, Olomouci, Opavě, Plzni, Znojmě a Ústí nad Labem. Rakouské knihovny zřizuje a podporuje rakouské Ministerstvo pro evropské a mezinárodní záležitosti po dohodě s příslušnou institucí české strany.


Skladba fondu

Fond Rakouské knihovny je zaměřen na austriaka, tedy knihy rakouských autorů a literatury o těchto autorech, knihy se zaměřením na Rakousko, jeho dějiny, kulturu, současnost a odborné publikace rakouských autorů z oblasti dějin literatury, psychologie, filozofie, přírodních věd atd. Součástí fondu jsou také periodika. Fond je průběžně doplňován.


Půjčování knih

Rakouská knihovna se nachází ve 2. poschodí Akademické knihovny JU na vyčleněných regálech. Beletrie je řazena abecedně podle jmen autorů, sekundární literatura je zařazena za jednotlivými autory. Odborná literatura je seřazena podle oborů, příslušné obory jsou na regálech označeny. Půjčování knih se řídí Knihovním řádem Akademické knihovny JU. Čtenářem může být na základě platného průkazu zaměstnance či studenta zaměstnanec JU, student JU, ale i zájemci z řad veřejnosti, těmto zájemcům vydá čtenářský průkaz Akademická knihovna JU.

Vyhledávání knih: 
Pokud chcete získat přehled o titulech, které jsou v Rakouské knihovně k dispozici, použijte on-line katalog AK a do vyhledávacího pole v základním vyhledávání zadejte "Österreich-Bibliothek".Odkazy

MENU