Elektronické knihy

E-knihy zdarma volně ke stažení:

  •  Městská knihovna v Praze - www.eknihovna.cz - výběr z české a světové beletrie, divadelní hry i poezie (volná díla - Čapek, Němcová ... i současná tvorba). Tři formáty vhodné pro čtení na mobilech, tabletech i monitorech počítačů i čtečkách (EPUB, PDF, PRC) a možnost prohlížet online
 
Rozdělení e-knih dle poskytovatele:
 
Národní technická knihovna zakoupila pro účastníky národního konsorcia CzechELib (tedy i pro JU) přístup do téměř 15 tisíc e-knih od významných světových vydavatelů odborné a vědecké literatury – Elsevier, Springer a Wiley.
Kolekce e-knih vydavatelů Elsevier a Wiley je přístupná v režimu „následného výběru konkrétních titulů“. Po celý rok je zajištěn přístup do celé kolekce a na konci roku budou vybrány nejvyužívanější tituly a zakoupeny do trvalého vlastnictví. Tituly vydavatele Springer jsou již všechny dostupné během celého trvání konsorcia v projektu CzechELib.
 
 
Stejně jako v případě ostatních elektronických zdrojů informací i zde platí, že plné texty jsou dostupné pouze z IP adres JU. Zaměstnanci a studenti JU se mohou k jednotlivým databázím připojit i z počítačů mimo JU pomocí VPN koncentrátoru.
 
Návod pro práci s e-knihami konsorcia CzechElib naleznete zde.

E-knihy zdarma volně ke stažení

MENU