Zkušební přístup ke službám JoVE Core: Molecular Biology a Chemistry

Až do 15. června 2021 mohou studenti a zaměstnanci JU plně používat služby JoVE Core: Molecular Biology a JoVE Core: Chemistry. 

 

Prostřednictvím animovaných videolekcí jsou vysvětleny klíčové pojmy a koncepty (část Key Terms and Concepts). V dalších videích jsou pak demonstrovány výzkumné experimenty prováděné v laboratoři (část Scientists in Action). Přehled jednotlivých kapitol viz https://www.aip.cz/produkty/trialy/433-jove-core-molecular-biology/ a https://www.aip.cz/produkty/trialy/435-jove-core-chemistry/.

 

Přístup je funkční z jakéhokoliv zařízení (počítač, tablet, mobil) s online připojením. Videa lze sdílet (v rámci univerzity), vkládat do webových stránek. U všech videí je k dispozici obsah (Table of contents)přepis mluveného komentáře (Transcript) a možnost zapnutí titulků v angličtině.

 

Služba je dostupná na adresách https://www.jove.com/science-education/coremolbio a https://www.jove.com/science-education/corechemPřístup je nastaven včetně institucionálního přístupu pře Shiboleth. V horním menu kliknout na Sign In – Continue with Shibboleth – University of South Bohemia in Ceske Budejovice a nakonec se přihlásit pomocí přihlašovacích údajů do STAGu. Není nutné tedy zapínat VPN koncentrátor. 

MENU