Zkušební přístup do Statisty nově přes Shibboleth do 30. 4. 2020

Díky vstřícnosti poskytovatele databáze Statista se nám podařilo dojednat prodloužení zkušebního přístupu do tohoto výjimečného informačního zdroje do 30. dubna.

Všichni studenti a zaměstnanci JU můžou navíc nově tuto databázi využívat pomocí přihlášení přes institucionální přístup Shibboleth. Tedy nejsou vázání na sít JU ani na VPN koncentrátor, tedy vzdálený přístup.

Statista sdružuje statistické údaje a průzkumy o více než 80 000 tématech z více než 22 500 zdrojů a zpřístupňuje je ve čtyřech jazykových mutacích: němčině, angličtině, francouzštině a španělštině. Naleznete zde nejen obsáhlé statistiky z více než 600 odvětví, ale také globální průzkumy spotřebitelů analyzující jejich nákupní chování, sociální status a využití médií v online i offline světě na základě údajů 700 000 spotřebitelů z 55 zemí, kteří jsou dotazování na 50 témat a 6 500 značek. Součástí Statisty jsou také tržní výhledy poskytující předpovědi a další ukazatele o digitální ekonomice a klíčových spotřebitelských trzích ve 150 zemích.

Výhodou je, že si nejen můžete stahovat hotové průzkumy a statistiky (zejména ve formátu PDF a PPT), ale můžete vytvářet i vlastní analýzy kombinováním již zpracovaných statistik. Cokoliv si stáhnete, už vám navždy zůstane. Nejde tedy jen o online prohlížení.

Přístup: https://www.statista.com/

Obrázkový návod pro přihlášení přes Shibboleth najdete na našem FB profilu. Textový návod je následující:

1. Navštivte stránku www.statista.com

2. Vpravo nahoře klikněte na odkaz Login

3. V zobrazeném oknu místo zadání e-mailu a hesla vyberte odkaz Campus Access (v oknu světle modře vpravo dole).

4. Na následující stránce scrollujte níže na položku If you have access

5. V rozbalovacím seznamu s nápise Your university najděte University of South Bohemia in České Budějovice a potvrďte Submit

6. Vyplňte přihlašovací údaje do STAGu

7. Po úspěšném přihlášení uvidíte v záhlaví Statisty nápis Welcome University of South Bohemia

8. Vyhledávejte, stahujte tvořte.

 


 

MENU