Zkušební přístup do databáze PrQuest One Business

Do 23. dubna 2021 mají studenti a zaměstnanci JU možnost vyzkoušet novou ekonomicky zaměřenou databázi ProQuest One Business.

ProQuest One Business je nové řešení, které vzniklo ve spolupráci s akreditační organizací ekonomických škol AACSB – Association to Advance Collegiate Schools of Business, a přináší kombinaci praktického a teoretického obsahu pro ekonomické vědy v interaktivním rozhraní. Studentům pomáhá budovat dovednosti, které budou potřebovat pro úspěch ve svém studiu a kariéře.

ProQuest One Business poskytuje pedagogům i studentům od bakalářského stupně až po MBA kurzy přístup k širokému spektru informačních zdrojů na jednom místě, a ve známém moderním rešeršním prostředí kombinuje za zvýhodněnou cenu špičkové e-zdroje, které v řadě případů nejsou dostupné nikde jinde:

  • tisíce ekonomických analýz firem, zemí a jednotlivých odvětví od providerů jako jsou Economist Intelligence Unit (EIU) a Fitch Solutions, a také detailní analytické reporty z J.P. Morgan, profily více než 4 000 firem
  • odborné časopisy (více než 2 600) a e-books (přes 25 000) od renomovaných vydavatelů, včetně Emerald a Springer
  • plnotextové obchodní zpravodajství z The Wall Street Journal, The Economist a the Financial Times + další zpravodajské kanály
  • kolekce videí (přes 21 000), která zahrnuje rozhovory s obchodními lídry, případové studie nebo školení
  • relevantní dizertační práce (více než 55 000)
  • případové studie (přes 15 000)

Databáze je dostupná z IP adres univerzity, příp. prostřednitcvím VPN koncentrátoru (vzdálený přístup) nebo pomocí institucionálního přístupu Shibboleth. Na domovské stránce ....... klikněte vpravo nahoře na přihlášení. Na další stránce srolujte dolů do sekce Další možnosti přístupu a vyberte odkaz Použijte přihlášení přes vaši instituci. Vyhledejte v seznamu University of South Bohemia a po potvrzení výběru se přihlaste stejnými údaji jako do systému STAG.

Přístup do databáze: https://search.proquest.com/pq1business

 

MENU