Webináře věnované plagiátorství a používání citačního manažeru.

Studenty JU zveme na webináře, které budou věnovány problematice plagiátorství a používání citačního manažeru.

Webinář: Kde jsou hranice plagiátorství? 

12. října 2020, 10:00 – 11:30  

Jakým způsobem správně pracovat se zdroji, abychom se nedopustili plagiátorství? A jak poznat, co je a co není plagiátorství? A jaké jsou možné následky? Uvedené otázky zodopovíme během workshopu. Pomocí diskuse nad několika obecnými scénáři se pokusíme najít hranici mezi chybou a úmyslným plagiátorstvím, které může mít závažné důsledky. Zaměříme se na to, jakým způsobem plagiátorství předcházet a nedopustit se neúmyslného plagiátorství. V rámci workshopu budou prezentovány výsledky výzkumu z 39 evropských zemí o tom, jak studenti a učitelé plagiátorství vnímají. Na závěr se zmíníme o technických možnostech systémů pro podporu odhalování plagiátorství a o tom, jak správně porozumět jejich výstupům. 

Přihláška ZDE.

Lektor: Ing. Dita Henek Dlabolová, Ph.D. (Mendelova univerzita v Brně) 

 

Webinář: Zjednodušte si citování s Citace PRO  

12. října 2020, 12.00 - 13.30   

Seminární práce? Bakalářská práce? Esej? Jde Vám z toho již hlava kolem? Práci za vás sice žádnou nenapíšeme, ale rádi vás seznámíme s citačním manažerem Citace PRO, který vám její psaní usnadní, tedy alespoň tvorbu bibliografických citací. Workshop se především zaměří na citování dle normy ISO 690, a to jak nejčastěji využívaných dokumentů – knih, webových stránek, tak i dokumentů méně obvyklých. Společně se také podíváme, jak využít Citace PRO jako doplněk ve Wordu. 

Workshop bude probíhat online formou, takže se můžete připojit odkudkoliv, třeba i z postele s hrnkem čaje! Budeme se na vás těšit. 

Přihláška ZDE.

Lektor: Bc. Natálie Velecká (Masarykova univerzita v Brně) 

 

Na oba webináře je nutné se registrovat. Po registraci obdržíte odkaz pro připojení k webinářům v MS Teams. Registrace na webinář bude uzavřena ve čtvrtek 8. 10. ve 23.59 nebo po naplnění kapacity.

Webináře jsou určeny primárně pro studenty a proběhnou v rámci centralizovaného rozvojového projektu zaměřeného na prevenci plagiátorství. 

MENU