Vyzkoušejte databáze od Oxford University Press do konce dubna!

V tomto komplikovaném a pro studium nepříznivém čase opět rozšiřujeme naše online zdroje pro studium a práci z domova. Až do 30. dubna můžou všichni studenti a zaměstnanci JU využívat plný přístup do 4 databází světoznámého odborného vydavatele Oxford University Press:

Oxford Clinical Psychology -> www.oxfordclinicalpsych.com

Clinical Psychology poskytuje fulltextový přístup k více než 300 titulům v globálním vydavatelském programu klinické psychologie. Oxford Clinical Psychology, pokrývající širokou škálu specializovaných oblastí, poruch a způsobů jejich léčby, umožňuje uživatelům vyhledávat a procházet vysoce kvalitní informace z výzkumu a praxe.

Oxford Reference -> www.oxfordreference.com

Oxford Reference je přední online referenční produkt, který zahrnuje 25 různých tematických oblastí a sdružuje
2 miliony digitalizovaných záznamů napříč slovníky a encyklopediemi vydavatelství Oxford University Press.

Oxford Scholarship Online -> www.oxfordscholarship.com

Oxford Scholarship Online nabízí přístup k více než 16 000 akademických monografií ze slavného vědeckého seznamu Oxford University Press, který zahrnuje publikace napříč humanitními, sociálními i, přírodními vědami, medicínou a právem.

Oxford Medicine Online -> www.oxfordmedicine.com

Oxford Medicine Online je digitální platforma, která hostí prestižní lékařské tituly Oxford University Press. S více než
1 000 knih, z nichž mnohé obsahují exkluzivní digitální nástroje, jako jsou videa k dalšímu obohacení vašeho učení a praxe. Vyhledávat můžete např. podle specializace, profesního zařazení anebo podle jednotlivých sérií, např:

 

Všechny 4 databáze jsou dostupné v síti JU, tedy je možné využívat VPN koncentrátor (Vzdálený přístup) pro práci z domova. Návod na jeho instalaci a připojení najdete zde.

Kromě výše uvedených 4 databází s e-knihami máte také přístup do databáze Oxford Journals, tedy do kolekce elektronických časopisů stejnojmenného vydavatele. Oxford Journals patří mezi stálé E-zdroje Jihočeské univerzity, tedy přístup časově omezen. I tato kolekce je dostupná prostřednictvím VPN (Vzdáleného přístupu JU).

MENU